Lokalita

Město Králův dvůr se nachází v těsné blízkosti města Beroun a je obklopen dvěma chráněnými krajinnými oblastmi – Křivoklátskem a Českým krasem. Je to moderní a neustále se rozvíjející město ležící na strategické křižovatce silničních i železničních cest mezi Prahou a Plzní. Nabízí množství pracovních příležitostí a naleznete tu veškerou občanskou vybavenost, dostatek škol a míst pro sport i odpočinek ať již v Králově dvoře, či v přímo navazujícím Berouně.

Život s dětmi

Berounsko je vyhledávanou lokalitou zejména pro rodiny s dětmi. Dostatečné množství mateřských a základních škol, gymnázium, celá řada středních škol a bohaté mimo školní vyžití, kde si přijdou na své nejen děti vyhledávající sportovní vyžití (zimní stadion, bazén a aquapark, tenisové kurty, golfová škola, taneční škola, atletický klub s velkým zázemím a mnohé další).

Beroun nabízí dále také třeba uměleckou nebo jazykovou školu.

Vybavennost

Občanská vybavennost v lokalitě je kompletní. Lékaři, obchody a veškeré služby vč. místního kina a divadla.

Dopravní dostupnost

Díky strategickému umístění Králova Dvora je možné využívat hned několik způsobů cestování. Pravidelnými spoji vlakem nebo autobusem do centra Prahy za 35-40 minut, autem po D5 cca 20 minut.

Výborné spojení je také například s Plzní.